İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Türk halı sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olması ve halı ticaretinin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği İstanbul’da yer alması ile Türk halı sektörünün sembol kuruluşlarından biridir. 1989 yılında kurulan İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri Genel Sekreterliği çatısı altında bulunan 4 ihracatçı birliğinden biri olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Türk halı ihracat sektörünü çok büyük oranda temsil etmektedir zira Türkiye toplam halı ihracatının yaklaşık %20’sini ve el halısı ihracatının neredeyse tamamına yakın bölümü İHİB üyesi firmalarca gerçekleştirilmektedir.

Bünyesinde büyük bölümü İstanbul ve çevresinde bulunan 500 civarında halı ihracatçısı firmayı bulunduran İstanbul Halı İhracatçıları Birliği’nin (İHİB) asıl amacı halı sektöründe Türkiye’nin ihracat potansiyelini arttırmak, ihracat performansını yükseltmek ve bu kapsamda üyelerinin ihracat ile ilgili bütün çalışmalarında onlara yardımcı olmaktır.

Öte yandan, bu amaçların ötesinde tabii ki İHİB, gerek ulusal ve uluslararası platformda, gerekse kamu nezdinde, Türk halı ihracatçı firmalarını büyük ölçüde temsil ederek sektörün çıkarlarını en üst düzeyde savunma ve korumayı hedeflemektedir.

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB),bu amaca ulaşmak için çok sayıda faaliyet gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi için "ihib.org.tr" sayfasına gidin.

Son Başvuru Tarihi : 6 Eylül 2024

17.Halı Tasarım Yarışmasına Bekliyoruz

Yarışma koşullarını öğrenmek için tıklayın.

Bizi Arayın +90 212 454 0793
Başvuru